środa, 18 czerwca 2014

„Arrrr...!”

 „Arrrr...!”

Ahoj, Czytelniku!Hive61 #8 - Pirates on Shore, czyli kolejne spotkanie kreatywnie nakręconych ludzi w jednym miejscu. W środę 11.06.2014 do portu Poznań przypłynęli Piraci. I nas nie mogło tam zabraknąć. Niezwykła atmosfera, konkurująca z jeszcze bardziej niezwykłymi ludźmi. Jedno pomieszczenie, cztery ściany i aż siedem startup’ów stworzonych przez ludzi, którzy pokazali na co ich stać w niecałe półtora minuty. 
Krótko o tym, czym jest Hive61 #8 - Pirates on Shore. Jest to zlot ludzi przedsiębiorczych, związanych z biznesem, organizacji twórczych, którzy razem tworzą dynamiczną społeczność dzielącą się swoimi pomysłami, wspierając siebie nawzajem. Oczywiście, nie tylko rekiny biznesu mają prawo wstępu, ‘świeżaki’ są jak najbardziej mile widziani. Młodzi Piraci, którzy potrzebują jeszcze pomocnej ręki (w tym przypadku haka Pirata) na ‘wzburzonym morzu’ (rynku)  mają szansę na pomoc i cenne wskazówki, rady, poprawki w drodze na sam szczyt.  Spotkania poprzedzone są prezentacjami wygłoszonymi przez znanych prelegentów.
Więcej na temat Pirates on Shore znajdziesz tutaj: http://www.piratesonshore.com/Wyróżnieni spośród startup’ów to firma pikopiko oraz smartmirrors.

pikopiko
„Wszystkie dzieci nasze są...” pikopiko to firma, która ceni sobie przyrodę i zwiększanie edukacji dzieci w zakresie ornitologii. Dzieci przy składaniu karmika nie tylko będą miały zabawę, ale także zwiększą swoją wiedzę na temat otaczającego nas świata. Karmiki oraz cała idea została skonsultowana z psychologiem i pedagogiem dziecięcym, a technika składania domku dla ptaków z profesorami z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Poniżej link, dzięki któremu dowiecie się więcej na temat pikopiko:


SmartMirrors
Lubisz motocykle i zapierającą dech w piersiach szybkość? Możemy zdradzić, że pewien młody Poznaniak skonstruował prototyp lusterek, które będą automatycznie dopasowywać się do pozycji, w której aktualnie znajdujesz się na motorze. Zwiększa to bezpieczeństwo i szansę na wygodną jazdę. Jesteśmy jak najbardziej na tak.Gratulujemy wszystkim startującym. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że usłyszymy jeszcze o Was.
Nie chcemy zdradzać więcej szczegółów, pragniemy zasiać ziarno ciekawości, która zmobilizuje Was do przyjęcia zaproszenia na następne spotkanie. Mamy nadzieję, że się na nim zobaczymy.
A poniżej link do prezentacji prelegenta. Zapraszamy!

http://www.slideshare.net/mathiasockenfels/an-intro-to-the-basics-of-early-stage-vc

1 komentarz:

  1. Super zdjęcia. Na następny zlot spróbuję dopłynąć :)

    OdpowiedzUsuń