piątek, 13 listopada 2015

ORGANIZACJA PRACY nowoczesne metody

Każdy z nas ich używa, każdy spędza z nimi więcej czasu niż powinien, każdy budzi się z nimi i kładzie spać, każdy ....ma smartfona. Ogólnie nazwany pożeraczem czasu, ale czy tak naprawdę warto na niego zrzucać winę za całe zło? 


Przyznaję się, że nie wyszłabym z domu bez telefonu. W jednej małej rzeczy mam zegarek, kalendarz, mapę, rozkład jazdy komunikacji miejskiej, czy też PKP i kilka innych przydatnych aplikacji, które pozwalają przechowywać zdjęcia, dokumenty, notatki. Jedna mała rzecz, a nie muszę nosić dodatkowych kilogramów.


Poniżej przedstawiamy kilka aplikacji i serwisów, które mogą się Wam przydać niezależnie od tego, czym na co dzień się zajmujecie. 


 Genius scan - pdf scanner 


Jeśli potrzebujesz zeskanować szybko jakiś dokument ze spotkania, wykładów, czy też przepis na ciasto ta aplikacja jest właśnie dla Ciebie. Zrobione przez nas zdjęcie jest tworzone jako PDF. Jest to kieszonkowy skaner. 


Evernote

Miejsce, w którym sporządzam wszystkie notatki. To tutaj piszę teksty, posty, zapisuję interesującą mnie stronę, zdjęcie, czy zwyczajnie wpisuję listę pomysłów i inne przeróżne notatki. W jednym miejscu możecie mieć dostęp do wszystkich tekstów. Każdy element możesz komentować, tagować. Wszystkie pliki zapisywane są na komputerze, ale również na koncie internetowym (bezpłatna rezerwacja). Wersja podstawowa jest bezpłatna. 


File Manager


Miejsce, w którym przechowujecie wszystkie zdjęcia i inne pliki. Dzięki File Manager możecie zapanować nad chaosem i uporządkować wszystkie dokumenty. Warto dodać, że pliki można edytować.


 Kraken 


Zmniejsza rozmiar zdjęć bez straty ich jakości.Narzędzie to można obsługiwać z poziomu przeglądarki, płatna wersja udostępnia wtyczkę do popularnego Wordpressa oraz API dla deweloperów, pozwalając na automatycznie zmniejszanie hurtowych ilości grafik.

 Pixlr
Jest to program, który daje sporo możliwości pozwalające na obróbkę zdjęć. Mamy do dyspozycji także gotowe efektyy, jeśli nie chcemy bawić się w pojedyncze kadrowanie i ustalanie szczegółów. Program jest bardzo łatwy i darmowy. Obrobione zdjęcie możemy udostępnić np. przez Facebooka lub zapisać na komputerze.  Przypominamy również o naszym poście o poznańskich aplikacjach: http://mbussines-trendy.blogspot.com/2014/11/cudze-chwalicie-swego-nie-znacie.html

Jakich używacie aplikacji na co dzień? 

6 komentarzy:

 1. Od zaraz testuję genius scann na fakturach, które normalnie gdzieś mi się czasami gubią, a potem Ci tutaj na mnie krzyczą :) http://multibiura.pl/ksiegowosc/ksiegowosc-dla-dzialalnosci/

  OdpowiedzUsuń
 2. Od siebie dodam jeszcze, że warto zadbać o dobre oprogramowanie do spraw księgowych... W tych sprawach musimy być niezwykle rzetelni, a księgowość potrafi przysporzyć sporo problem. Dlatego moim zdaniem program do fakturowania, który jest łatwy w obsłudze i niezawodny to jeden z fundamentów software'u w firmie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziś na rynku można znaleźć wiele firm, które tworzą specjalne oprogramowanie dla biznesu - https://craftware.pl/. Takie programy dają wiele możliwości m.in. usprawniają marketing, zwiększają efektywność pracy handlowców, czy poprawiają relację z klientem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziś wielu ludzi korzysta z urządzeń mobilnych. Na potrzeby użytkowników takiego rodzaju sprzętu wymyślono funkcjonalne oraz wygodne płatności mobilne. W artykule na stronie https://www.przelewy24.pl/blog/platnosci-mobilne-garsc-informacji można przeczytać, że są one teraz też bardzo bezpieczne i zapewniają standardy bezpieczeństwa na poziomie bankowości tradycyjnej. Co raz więcej banków zapewnia też klientom swoje rozwiązania mobilne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest wiele różnych sposobów aby skutecznie ułatwić sobie pracę w firmie. Ja jestem zwolenniczką wdrażania systemów ERP https://www.connecto.pl/system-erp-do-zarzadzania-firma/ aby jeszcze lepiej zarządzać podmiotem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co raz więcej firm korzysta dziś z internetu jako miejsca dla reklamy oraz sprzedaży własnych produktów. Takie zadania ułatwiają im m.in. zaawansowane systemy promocyjne jak Push Ad - https://push-ad.com/pl/. Wdrożenie takiego systemu daje właścicielom witryn internetowych możliwość tworzenia bazy potencjalnych klientów, którzy chcą być informowani o produktach, akcjach promocyjnych i nowościach. W ten sposób szybko można zwiększyć ilość konwersji (sprzedaży).

  OdpowiedzUsuń