czwartek, 2 kwietnia 2015

BĄDŹ NA SWOIM!

Za oknem zima(?), ale w  mBiuro kwitnie już wiosna - nowe pomysły, zadania, cele - wszystko to dla Ciebie, abyś mógł rozwijać swoją firmę marzeń!


Ale, ale... zanim będziesz już na swoim, proponujemy przygotowanie warsztatu, rozpoznanie terenu.


SZUFLADKOWANIE

Mamy dwie stereotypowe grupy.
Domownicy, którzy nie wychylają nosa ze swojego domu-oazy kreatywności, spokoju, niezakłóconej harmonii - nawet jeśli tą harmonią nazywamy biegające trzyletnie wszędobylskie i ciekawe świata dziecko, psa, kota, pranie, gotowanie, sprzątanie.

Druga grupa - bywalcy wszystkich wydarzeń. Wszędzie ich pełno, czerpią energię ze spotkań z ludźmi, rozmów, nie usiedzą na miejscu, lubią jak coś się dzieje, to ich napędza.

 MEET ME HALFWAY

Proponujemy znalezienie złotego środka, pogodzenie ze sobą dwóch światów, które mogą przynieść korzyści dla każdego. Kto wie, może komputerowiec siedzący po kilkanaście godzin dziennie w pokoju 2x2 dozna natchnienia na spotkaniu z innymi ludźmi, ktoś nakieruje go na nowy pomysł, niestandardowe myślenie.
Nie popadajmy z jednej skrajności w drugą. Jeśli nie jesteś duszą towarzystwa i lubisz pracować w domu z kapciami na nogach, to nie zmuszaj się do odwiedzania każdego eventu. Mamy dla Ciebie alternatywę, oderwanie od codzienności, miejsce, w którym możesz nawiązać owocne kontakty.
Duszo towarzystwa, bywalcu, to też coś dla Ciebie.  

Po pierwsze: coworking  Jedna przestrzeń = miliony pomysłów i rad. Kreatywne metry kwadratowe wypełnione ludźmi z jeszcze bardziej kreatywnymi pomysłami. Szansa na spotkanie ludzi z różnych dziedzin, którzy przy wspólnej rozmowie i kawie
mogą pomóc, chcący lub też nie, rozwiązać problem, skierować na właściwy tor, nowe pomysły.

Następnym rozwiązaniem do spotkań, nauki i nawiązaniem pomocnych kontaktów są miejscowe eventy. Nie mamy na myśli biegania na każde warsztaty, szkolenia, kursy tylko po to, aby być. Wybierajmy mądrze, selekcjonujmy.


Jeśli już mówimy o miejscowych wydarzeniach, to zapraszamy na START UP POZNAŃ - ROZKRĘĆ SWÓJ BIZNES już 21 kwietnia. Na stronie podana jest rozpiska na dni i godziny. Wypisani są również prelegenci, możemy udać się na ich
  występ, zaczerpnąć inspiracji,      poznać ich drogę na szczyt i rozwiązania napotkanych problemów. 

 

DRUGA STRONA MEDALU

Prowadzenie swojej firmy jest trudne, wymaga wielu wyrzeczeń, szczególnie na początku, nie jest tak różowo jak wszyscy to przedstawiają.
Wiemy, ciężko odnaleźć się w świecie biznesu. Musisz pamiętać o terminowym składaniu wniosków do urzędów, sądów, utrzymywaniu dobrych relacji z kontrahentami, reklamie, odbieraniu korespondencji, obsłudze telefonu, emaili... głowa pęka! A gdzie czas dla rodziny, znajomych, szkoleniu swojego warsztatu?

Dlatego jesteśmy  MY ! Pomożemy Tobie, będziemy odbierać Twoją korespondencję  oraz telefony, zajmiemy się księgowością i opieką prawną 


Jesteśmy do Twojej dyspozycji


22 komentarze:

 1. Dziś istnieje wiele sposobów na znaczne ułatwienie otworzenia i prowadzenia biznesu. Podobnie jest z jego sprzedażą. Miałem ogromny problem z wyceną. Pomocna okazała się wycena firmy z Grupą Trinity. Warto rozeznać się wśród potencjalnych ułatwień

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedawno zdecydowałem się na zakładanie firmy przez internet by rozpocząć prowadzenie własnej działalności i muszę przyznać, że po kilku małych przeszkodach, zacząłem się czuć pewniej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy artykuł, wartościowe treści można tu znaleźć

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny blog, ciekawe wpisy

  OdpowiedzUsuń
 5. fajnie tu ! Podoba mi się Twój styl pisania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się ten wpis

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawych rzeczy człowiek się tu może dowiedzieć, będę polecać znajomym tą stronę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Już niedługo temat będzie na czasie, aż nie chce myśleć o zimnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo interesujący artykuł. Podoba mi się styl pisania. Chętnie tu wrócę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Musze to przetestować na sobie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe i interesujace wpisy

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten wpis jest bardzo ciekawy

  OdpowiedzUsuń
 13. blog jest extra bede tu wracać!

  OdpowiedzUsuń
 14. Własny biznes to fajna sprawa. Trzeba to tylko odpowiednio zorganizować.

  OdpowiedzUsuń
 15. inspirujące wpisy i fajne zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 16. Każdy biznes ma swoje zalety i wady i warto o tym pamiętać.

  OdpowiedzUsuń