środa, 21 stycznia 2015

CZAS NA DOBRE SŁOWO O STOLICY MAŁOPOLSKI


Czas na dobre słowo o stolicy małopolskiKraków po raz drugi z rzędu okazał się najatrakcyjniejszą lokalizacją pod inwestycje z sektora usług w Europie. Jak wynika z najnowszego raportu 2015 TOP 100 Outsourcing Destinations przygotowanego przez Tholons, stolica Małopolski utrzymała ubiegłoroczną pozycję w tym zestawieniu i została sklasyfikowana na 9. miejscu.  Jest to bardzo duże wyróżnienie – gratulujemy!Ponad to jest to jedyny reprezentant Starego Kontynentu, który znalazł się w pierwszej dziesiątce zestawienia. Kraków jest również liderem na mapie sektora usług w Polsce. Aktualnie w centrach usług z kapitałem zagranicznym pracuje już 33,5 tys. osób. 

W rankingu, podobnie jak w ubiegłym roku, znalazły się też Warszawa i Wrocław. Oba miasta awansowały – Warszawa zajmuje miejsce 30. (awans o dwie pozycje), a Wrocław - miejsce 62.

Wysoką atrakcyjność Krakowa potwierdzają dane ABSL, według których w centrach usług z kapitałem zagranicznym w stolicy Małopolski pracuje już 33,5 tys. osób. Oznacza to, że miasto zajmuje pozycję lidera pod względem zatrudnienia. W Krakowie zainwestowali już m.in. Brown Brothers Harriman, Capgemini, Cisco, Euroclear, HSBC, IBM, Luxoft, Rolls-Royce, Shell i State Street.


Dynamiczny rozwój sektora usług dla biznesu przekłada się również na zwiększone zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe, jak również na aktywność deweloperów, którzy nowymi inwestycjami odpowiadają na rosnący popyt. Z danych JLL wynika, że podaż w Krakowie sięgnęły 648 000 mkw. na koniec III kw. 2014 r., a stolica Małopolski jest drugim co do wielkości rynkiem biurowym w Polsce. 


Obecnie w planach kolejna inwestycja! Tuz przy Dworcu Głównym w Krakowie powstaną budynki biurowe o powierzchni 21 tys. m kw. Inwestycja ma ruszyć w 2017 roku. 
Wizualizacja obiektu
Jeśli planujesz wystartować z własnym biznesem nie czekaj i zdecyduj się na stolicę małopolski!

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do zapoznania się z naszą ofertą wspierającą biznes: www.mbiuro.com


1 komentarz:

  1. Imponujące dane, ciekawe dlaczego Kraków? - w sumie kto był tam choć raz wie, że to piękne miasto. Dlatego nie mogło zabraknąć w Krakowie mBiuro, które również zajmuje się outsourcingiem.

    OdpowiedzUsuń